GeriMARKALAR'A GERİ DÖN

Fred

Fred

FRED SAMUEL 1908 yılında mücevheratçı bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Kişiliğinin zarifliğini mücevherlerinde yansıtmayı ve 75 yıldır modada Fransızların lüks kavramının sembolü olmayı başarmıştır.

1936 yılında Paris'te ilk mağazasını açarak sektörde öncü olmuş ve uluslar arası ünlüleri hayran bırakacak koleksiyonlar yaratmıştır.

1988'de gözlük dünyasına ilk adımını atan "Fred" kusursuz ve modern çizgisi ile her zaman çağdaş stile ayak uydurmaya devam etmektedir. Koleksiyonlarını mücevherlerinden esinlenerek hazırlar. (Pearls, Move, Force10, Pretty Woman) Force10 modelinde çelik ve madenlerin uyumu, Havai ve Jamaique modellerinde altın ve değerli madenlerle uyumunda olduğu gibi çarpıcı kombinasyonlar Fred Samuel'in ruhunu hala yaşatmaktadır.

Fred gücünü kalıcı ve sadık müşteri odaklı çalışan, dünyaca tanınmış, 55 ülkede dağıtım ağı bulunan sonsuz bir marka olmasından alır.

İşin Sırrı; çerçeveleri gözlük zanaatkârları tarafından 274 kez elde işlem görerek üretilmesindedir. Her bir ürünün kendisine ait özel seri numarası vardır ve bu numaralar her gözlüğün saplarına özenle işlenir.

Menteşeler içerisinde yer alan özel gizli nylon diskler, saplarda ve vidalarda gevşemeyi önler. Özel tasarlanmış vidalar, yüksek kaliteli plaket ve saplar, anti-reflective kaplama 3mm camlar, vida ve camlar arasındaki güçlü estetik bağlantı ile her daim zengin ve şık bir görünüm sağlar.

Üretimde Altın, Platinyum, Paladyum gibi değerli kaplamalar; Elmas, yakut, safir, lal taşı, inci, ametit, kuvars gibi değerli taşlar kullanılmaktadır. Taşlar elde zanatkaarlar tarafından mücevher atölyesinde tek tek çerçeveye işlenir. Her bir gözlük modern mücevher segmentindedir.