Logo İstanbul

Logo İstanbul

Logo İstanbul, 2009 yılında Logo Group ile Doğan Optik’in ortaklığında kurularak optik sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. Logo Group 1896 yılında Fransa Morez de kurulduğundan bu yana, lüks segmentte gözlük üretimi yaparak, bugün ortaklıkları ile tüm dünyada satış ve pazarlama ağını oluşturmuştur.

Fransa’nın geleneksel gözlük üretim bölgesi olan Jura – Morez de yer alan tesislerde üretilen değerli gözlükler; tasarımcılarının hayali ve markaların ruhu doğrultusunda çizilip, kusursuz kalite ve yüzyılı aşkın bir know-how üretim tekniğinin sonucudur. Modern, şık ve avant-garde özellikleriyle birlikte yüksek kaliteli gözlük üretimi, Ar-Ge çalışmaları ve her zaman en iyiyi sunma çabası, bünyesinde yer alan Tag Heuer ve Fred, markalarını her zaman değerli kılmaktadır.

Logo Group, araştırma ve geliştirmeye yatırım yaparken, geleneksel uzmanlığa değer vererek, ileri teknolojiler ve yenilikçi malzemelerin geliştirilmesi yoluyla performans ve mükemmelliği bir arada sunmasından dolayı çok sayıda ödüle layık görülmüştür.

TAG Heuer 27 ° 'de modelinde tasarladığı döner menteşeli sapları sayesinde Fizik Teknolojik Yenilik kategorisinde Altın SILMO ile 2001 yılında ödüllendirilmiştir.

TAG Heuer, Panorama modeli ile 180 ° görüş alanı ve iki objektiften oluşan maske yapısıyla 2004 yılında Spor Yenilik kategorisinde bir Altın SILMO ödülü daha almıştır.

TAG Heuer C-Flex modeli, karbon fiberden üretilmiş, esnek, menteşesiz ve hafif performans için tasarlanmıştır. Model Teknolojik Yenilik kategorisinde Altın SILMO ile 2008 yılında ödüllendirilmiştir.

TAG Heuer Squadra Gece Görüş gözlüğü, gece sürüşünde dünyanın ilk oftalmik maskesidir. Açık sarı renkli ve hiper dayanıklı camı gece miyopisinde optimal bir düzeltme sağlamaktadır. Squadra Gece Görüş gözlüğü; Avant-Garde tasarım, görme keskinliği ve gece kontrast algılanmasında belirgin bir azalma sağlaması sayesinde 2010 yılında Red Dot Tasarım ödülüne layık görülmüştür.

Gerçek teknolojik bir gözlük olan TAG Heuer Automatic serisi 2010 yılında otomatik açılan manyetik menteşe tasarımı ile ödüle layık görülmüştür.

Şıklık ve performans arasındaki ince dengeyi kurup, derinin estetiği ve elastomerin konforu ile birleştirdiği TAG Heuer L-Type LW Modeli 2011 yılında Red Dot Tasarım Ödülünü almıştır.