Biz Kimiz?

Doğan Optik optik çerçeve ve güneş gözlüğü ithalatçısı olarak 1997 yılında İstanbul’da kuruldu. Firmamız 20 yılı aşkın süredir optik sektöründe yurt içinde ve yurt dışında faaliyet göstermektedir.
Portföyümüzde lisans hakkına sahip olduğumuz birçok uluslararası markanın yanında, distribütörlük haklarına sahip olduğumuz prestijli dünya markaları da bulunmaktadır.
Ürünlerimizi Türkiye pazarında perakende optik mağazaları, dünyada ise distribütörlükler üzerinden nihai tüketiciler ile buluşturuyoruz.

Tarihçemiz

Doğan Optik, optik çerçeve ve güneş gözlüğü ithalatçısı olarak 1997 yılında İstanbul’da kuruldu. Portföyümüzde lisans hakkına sahip olduğumuz bir çok uluslararası marka olduğu gibi, distribütörlüğünü yaptığımız dünyaca ünlü moda evleri de bulunmaktadır.
2021
LVMH grup markalarından biri olan Fendi'nin Türkiye Distribütörlüğünü aldık.
2021
LVMH grup markalarından biri olan Dior'un Türkiye Distribütörlüğünü aldık.
2020
LVMH grup markalarından biri olan Fenty’nın Türkiye Distribütörlüğünü aldık.
2020
LVMH grup markalarından biri olan Rimova’nın Türkiye Distribütörlüğünü aldık.
2019
40 üzerinde ülkeye ihracat hedefine ulaştık.
2019
Markanın Türkiye Distribütörlüğünü aldık.
2018
LVMH Grubuna ait olan Thelios ile iş birliğimizin başlamasıyla birlikte Celine, Loewe,Kenzo,Fred,Tagheuer markalarının Türkiye Distribütörlüğünü aldık . 
2018
Blancia Milano Markası’nı yaratarak tüm dünyada tescilini aldık. Tasarım ve üretim aşamalarını tüm detayları ile Doğan Optik olarak hazırlıyoruz.
2017
Saha ekiplerimizin için mobil saha çözümlerini hayat geçirdik. Aynı dönemde B2B e ticaret sitemizin de açılışını yaptık.
2016
Go Eyewear ile iş birliği yaparak Ana Hickmann, Hickmann, T – Charge markalarının Türkiye Distribütörlüğünü aldık.
2015
Hermossa Eyewear Marka’sını yaratarak tüm dünyada tescilini aldık.
2014
Dünyaca ünlü Fransız Mücevher Markası Gold&Wood ile işbirliği yaparak, Türkiye Distribütörlüğünü aldık
2014
Birleşik Arap Emirlik’ lerinde %100 Türk Sermayeli firmamızı kurduk, böylece kaliteli ve güvenilir satış anlayışımızı tüm orta doğu ülkelerine taşıdık
2012
Despada Club Marka’sını yaratarak tüm dünyada tescilini aldık.
2011
TWC Lamy ile Türkiye’ de ortak olarak DTL Gözlük Tic. A.Ş’ni kurduk. Cerruti 1881, Balmain, Kenzo, Sonia Rykiel, Nina Ricci ve Ted Lapitus markalarının Türkiye distribütörlüğünü aldık.
2011
Vuarnet Markasının Türkiye Distribütörlüğünü aldık
2011
Karen Walker markası ile Türkiye’ de 2008-2011 yılları arasında geniş bir kitleye ulaşarak ciddi satış adetleri yakaladık.
2010
Barton Perreira ‘nın  Türkiye Distribütörlüğünü aldık.
2009
Despada Marka’sını yaratarak tüm dünyada tescilini aldık.
2009
Logo Sa ile Türkiye’ de ortak olarak Logo İstanbul San ve Tic A.Ş ‘ni kurduk. Tag Heuer, Range Rover, Harry Potter ve Bamboo  markalarının Türkiye Distribütörlüğünü aldık.
2008
Dünyaca ünlü mücevher markası Chloe ile iş birliği yaparak Türkiye distribütörlüğünü aldık.
2008
Dünyaca ünlü mücevher markası Fred ile işbirliği yaparak Türkiye Distribütörlüğünü aldık.
2007
Dünyanın en büyük gözlük üreticisi 101 Studio ile iş birliği yaparak, Levi’s Türkiye Distribütörlüğünü aldık. Daha sonrasında Celine Dion ve Pal Zileri markalarını da bünyemize kattık.
2005
Mont Blanc markasının Türkiye Distribütörlüğünü aldık.
2005
Wagner Kuhner ve More & More markalarının Türkiye Distribütörlüğünü aldık
2005
Sarar Markası ile gözlük koleksiyonlarının hazırlanması konusunda iş birliği yaparak Sarar Eyewear markasını nihai tüketici ile buluşturduk.
1997
İstanbul Sirkeci’ de Doğan Optik San ve Ltd Şti ’ni kurduk.

DEĞERLERİMİZ

Tutku

Kuruluşumuzdan bugüne kadar işimize karşı her geçen gün artan tutkumuz Doğan Optik’i gelecek hedeflerine taşıyacak en kuvvetli yapı taşlarından biridir. Gerek genel merkezdeki gerek ise sahadaki ekip arkadaşlarımızın bu tutku ile devam ettirdikleri süreçlerimiz ile hedeflerimize daha sağlam adımlarla ulaşıyoruz. Steve Jobs’un da dediği gibi: “Tutkusu Olan İnsanlar Dünyayı Değiştirebilir.''

Girişimci, Yenilikçi & Öncüyüz

Genetik kodlarımızda yer alan girişimcilik ile tüm faaliyetlerimizde inovasyona ve yaratıcılığa değer veriyoruz. Daha iyi hizmet verebilmek için çağın gerekliliği olarak yenilikçi süreçlerimizi; teknoloji ve AR-GE yatırımlarımızla kuvvetlendiriyoruz.

Güvenilirlik

Kurulduğumuz günden bu yana pazarın ve müşterimizin ihtiyaçlarına göre konumlanmayı tercih ediyoruz ve bu hedefle büyüyoruz. Her türlü iş birliklerimizde şeffaflık ve güvenirlilik bizim en temel yapı taşımızı oluşturuyor.
Tüm bunların kapsamında da trendlere ve modaya uygun dizayn edilmiş ürünleri en doğru fiyatla dizayn edip satışa sunma konusundaki derin tecrübemizi de her geçen gün yeni pazarlarda cesurca sergiliyoruz.